טיפול בילדים, נועם מערכות, נועם מערכות טיפול, נועם מערכות טיפול וחינוך, טיפול רגשי, טיפול התנהגותי, תפקוד מוטורי, גני תקשורת, בתי ספר, טב"ם, טיפול בריאותי מקדם, אוטיסטי, אוטיזם

קצת עלינו

נועם מערכות טיפול וחינוך בניהולה של שמרית בן טור - פסיכותרפיסטית (עובדת סוציאלית קלינית ומדריכה מוסמכת), הוקם על מנת לתת מענה טיפולי לילדים ומשפחותיהם. צוות נועם כולל אנשי מקצוע מנוסים ומקצועיים מהתחומים הפרא-רפואיים אשר שמים דגש על הגישה ההתפתחותית -אינטגרטיבית לטיפול בילד כחלק מהסביבה בה הוא גדל עם הסתכלות לקידומו לעבר אבני הדרך ההתפתחותיות. אנו מאמינים בהקשבה לצרכי הילד, המשפחה והמסגרת בה הוא לומד ופועלים למען קידומו לעבר תפקוד מיטבי בתחומים הרגשיים, ההתנהגותיים, התפקודיים והמוטוריים.

אנו מתמחים בהקמה, הפעלה ופיתוח מעטפת טיפולית, במסגרות החינוך השונות - בגנים, בתי הספר ובמרכזי הגיל הרך השונים. כל תוכנית נבנית בשיתוף עם הגורמים השונים כשהדגש הוא על הפרופיל הייחודי של הילדים ובני משפחותיהם, ובהתאם לצרכים ותפיסות הטיפוליות והחינוכיות של מסגרות החינוך והטיפול השונות.


כמו כן אנו מפעילים את מעטפת הטיפול הבריאותי המקדם בגני תקשורת (טב"ם) אשר כוללת את סל הטיפולים האישי של כל ילד, וזאת על פי תכנית לימודים אישית (תל"א) הנבנית עבורו על ידי הצוות בתחילת השנה, כשהמטרה היא קידום הילד בעל לקות התקשורת. התוכנית הטיפולית מתייחסת לכל תחומי ההתפתחות וההיבטים השונים של האוטיזם: התחום התקשורתי, הקוגניטיבי, הרגשי, השפתי, התפקודי הבין-אישי, הגופני (מוטורי חושי) והחברתי. טיפולים אלה חשובים דווקא בגיל הרך, מאחר והוא מהווה חלון הזדמנויות לשינוי במהלך התפתחותו של הילד המאובחן על הרצף האוטיסטי.


ישנם מספר מודלים לעבודה בגנים ועל פי הצורך אנו מתאימים מודל עבודה ייחודי לשותפינו. הפעלת השירות נעשית בהתאם להנחיות הגורמים המקצועיים ותוך תקשורת הדוקה בין הרשות, משרד החינוך ומומחי התחום וכן בהתאם לתוכניות המקצועיות שפותחו. תוכניות אלה מסתמכות על מחקר, ניסיון קודם בהקמה בשורה של רשויות מקומיות, והידע שנצבר במהלך עשור של פעילות. 


logo בניית אתרים