בתי ספר

"צעדים להצלחה" - תכנית חינוכית טיפולית

 

התוכנית "צעדים להצלחה" צמחה מתוך הצורך הגובר של השדה החינוכי-טיפולי בהתערבויות יעילות במסגרות החינוך. התוכנית הוקמה במטרה לתת מענה לצוותי הוראה ותלמידים במסגרות חינוך בטיפול באתגרים מורכבים הניצבים בפניהם. כל זאת על מנת לשפר את האקלים הכיתתי, ולאפשר התנהלות מכבדת ותרבות כיתתית מיטיבה.

במסגרת התוכנית פועלים הצוותים לקידום תפקוד לימודי, רגשי, חברתי והתנהגותי לכלל התלמידים, ובפרט מתן מענה ייחודי לתלמידים שלהם קשיי למידה, הפרעות קשב, קשיים התנהגותיים וקשיים רגשיים-חברתיים. 

 

התוכניות הבאות נמצאות תחת מאגר התוכניות של משרד החינוך תחת סל שילוב והכלה:

 

1.      תוכניות לפיתוח שפה טיפולית רגשית בכיתות עם התמודדויות מאתגרות

2.      תוכניות ניתוח התנהגות בבית הספר - מתמקדת בניתוח הפרופיל התפקודי של התלמיד ובהתערבות אישית מולו (בדרך של עבודה קלינית), בעבודה בכיתות במסגרות השונות וכן ליווי אישי למורה בטיפול בקשיי התנהגות, וכן בקשיים לימודיים, רגשיים וחברתיים.

3.      תוכנית לצוותי ההוראה בתחום הדרכות הורים ולמידת אסטרטגיות להדרכה והובלה

4.      תוכנית לקבוצות חברתיות בבית הספר - הקבוצה לכישורים חברתיים שמה לעצמה כמטרה לשפר את המיומנויות החברתיות והכישורים החברתיים של ילדים, לאפשר לילדים מפגש קבוע אחת לשבוע בו יוכלו לפגוש ילדים במרחב בטוח ולהתנסות באינטראקציה חברתית עם קבוצת שווים, ולעיתים אף ליצור חברויות חדשות הנמשכות אל מעבר לקבוצה.

 

צוותי העבודה בבתי הספר כוללים:

 

מדריכי הורים (עו"ס או פסיכולוג) בעלי הכשרה וניסיון בתחום, מנתחי התנהגות וכן מטפלים רגשיים בהבעה וביצירה. בכל תוכנית אנו משלבים מספר דיסציפלינות לפי המיפוי שנעשה עם צוות בית הספר.

logo בניית אתרים